Valtice
Valtice, starobylé městečko na jihu Moravy, si Vás podmaní svým vinařským duchem i krásou místního zámku. Knížatům z Lichtensteina se tu líbilo natolik, že z Valtic udělali své sídelní město a okolní krajinu upravili ve skvostný park. Valtický zámek je jednou z nejrozsáhlejších barokních staveb na Moravě. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou romantických staveb z první poloviny 19. století, jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere, Dianin chrám (též Rendez-Vous) a kaple sv. Huberta. Okolí Valtic může překvapit svou rozmanitostí. V pahorkatině u rakouských hranic jsou zachovány zbytky šípákových doubrav. Severovýchodně od Valtic se rozkládá Boří les, na severozápadě zasahuje katastr k lednickým rybníkům, ornitologickému ráji. V parku se pak můžeme setkat s řadou vzácných exotický dřevin. Od města silnicí do Lednice doprovází řidiče Bezručova alej. Valtice, jedno z nejmilejších míst básníka Petra Bezruče, jsou i nadále městem historie, místem čarokrásných zákoutí, městem památek, bujných lužních lesů s bohatými sceneriemi kouzelných zámečků, místem, kam láká lahodný mok k bezstarostnému posezení.

Lednice
Zámecký areál v Lednici doplnily honosné budovy raně barokní jízdárny, minaretu a skleníku podle vzoru londýnské zimní zahrady. Konečnou podobu získal Lednicko-valtický areál v 19. století v období romantismu. V anglickém parku byla vybudována řada romantických staveb, jako například Apollónův chrám, obelisk a Rendez-vous nebo empírový Chrám tří Grácií. Zejména minaret svou přítomností vzbuzuje údiv návštěvníků. Alois Liechtenstein chtěl původně postavit kostel, ale nezískal od obce pro jeho stavbu pozemek a tak se rozhodl ze vzdoru vztyčit na svém pozemku symbol islámu. Jde o nejstarší dochovanou rozhlednu na našem území a zároveň nejvyšší stavbu tohoto typu v neislámské zemi.V areálu zámku se nachází také Zámecký skleník s expozicí exotických rostlin, který nechali v polovině 19. století vybudovat Lichtenštejnové a také Akvárium Malawi umístěná v prostorách bývalé barokní konírny ze 17. století na zámku Lednice na Moravě. Na ploše 360 m2 se tu nachází akvária s celkovým objemem až 40 000 litrů vody, ve kterých lze pozorovat sladkovodní ryby největších afrických jezer Malawi a Tanganika, ale také mořskou faunu.

V těsné blízkosti zámecké zahrady se nachází lázně které poskytují komplexní léčebné a rehabilitační služby, využívající účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Nádherné lázeňské prostředí, příjemný personál a blahodárné účinky minerální vody určitě uspokojí i náročnější klientelu.

Zámek Valtice
Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí (využívána k hudebním produkcím) a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Obec se pyšní oficiálním titulem „hlavní město vína“. Sídlí zde Národní vinařské centrum, které provozuje veřejnou degustační expozici Salon vín ČR. V okolí se nacházejí dvě veřejně přístupné stavby Lednicko-valtického areálu: Kolonáda na Reistně a Rendez-vous. Na sever vede červená turistická trasa do Lednice a modrá k Hraničnímu zámečku.

Zámek Lednice
Dominantou Lednice je zámek,obklopený parkem s Minaretem a Janohradem. Obcí prochází červená turistická trasa, která vede do Valtic na jihu a k Novomlýnským nádržím na severozápadě. Zelená turistická značka spojuje Lednici s Břeclaví.

Minaret
Rozhledna Minaret se nachází v lednickém parku asi 2 km severně od zámku. Kolem Zámeckého rybníka k ní vedou dvě cesty, na jedné z nich jsou pozůstatky Akvaduktu. Po Dyji sem jezdí turistické loďky, po prašných cestách koňská spřežení.

Tři Grácie
Chrám tří Grácií se nachází asi 5 km severovýchodně od Valtic. Leží na červené turistické trase, která spojuje Valtice s Lednicí a dále pokračuje k Novomlýnským nádržím. Interiér je veřejnosti nepřístupný.

Rendez-vous
Rendez-vous, též zvaný Dianin chrám, se nachází asi 3 km severovýchodně od Valtic. Vede kolem něj červená turistická trasa, spojující Valtice s Lednicí a dále pokračující k Novomlýnským nádržím.

Apollonův chrám
Appolonův chrám se nachází na návrší u břehu Mlýnského rybníka. Leží na červené turistické trase, spojující Lednici a Valtice, asi 3 km jihovýchodně od Lednice. Interiéry objektu jsou veřejnosti nepřístupné.

Janův hrad
Janohrad se nachází asi 4 km východně od Lednice. Ke stavbě, která je v návštěvní hodiny přístupná veřejnosti, se dá dostat po zelené turistické trase. Po Dyji sem jezdí loďky a po prašných cestách koňská spřežení. V hradu se konají svatby.

Kolonáda na Reistně
Kolonáda na Reistně se nachází asi 2 km jihozápadně od Valtic. Funguje jako vyhlídka a je veřejnosti přístupná v návštěvních hodinách. Dá se sem dostat po červené turistické značce nebo autem k parkovišti vzdálenému od objektu 500 m.

Belveder
Zámeček Belveder se nachází asi 1 km severně od Valtic. Z centra se k němu dostaneme po červené a posléze modré turistické trase. Přímo k objektu odbočuje asi 250 m dlouhá neznačená zpevněná cesta.

Rybniční zámeček
Zámeček se nachází asi 2 km jižně od Lednice u severního břehu Prostředního rybníka. Je dostupný z Bezručovy aleje, která spojuje Lednici s Valticemi. U silice je instalována informační tabule, ke stavbě vede betonová cesta. Interiéry jsou veřejnosti nepřístupné.

Hraniční zámeček
Hraniční zámeček se nachází asi 4 km severně od Valtic na modré turistické trase, spojující Valtice s Mikulovem. Funguje v něm luxusní restaurace.

Pohansko
Areál Pohansko se nachází asi 3 km jižně od Břeclavi.Prochází jím nauční stezka a zelená turistická trasa.

Max Village
Excellent
Rated By guests
8.9
Pension Max Valtice
HotelsCombined

Výborná volba!

Krásné a čisté prostředí, velice milí a ochotní majitelé. Opravdu nemám co vytknout!

Simona, CZ (12.8.2020)
Zobrazit návštěvní knihu